Oryal, saçın rengini açmada ve saçta bulunan boyayı temizlemede kullanılan bir kimyasal maddedir. Oldukça zehirleyici bir etkisi olan oryalin içeriğinde hidrojen peroksit vardır. Bu kimyasal saçta açıcı etkiyi yapar ve oldukça yakıcıdır. Günümüzde özellikle kadınlar birçok sebepten ötürü saçlarına oryal uygularlar. Bu uygulama neticesinde en iyi şekilde uygulama yapılsa dahi muhakkak bir miktar yanma görülür. Kimi zaman ise oryal uygulaması sonrası saçın tamamında yanma meydana gelir. Oryalden yanan saç bakımı için makalemizi okumaya devam edin.

More about Journal

Oryalden yanan saçlar, her noktasından kırılma ve ciddi kopmalar gösterir. En korkutucu örneği, avcunuzu attığınız saçınızdan saçların tutam tutam kopmasıdır. Ayrıca saçınız daha mat ve cansız görünecektir çünkü saçın keratin dokusu oryal etkisi ile yanmış ve defans özelliği tamamen ortadan kalkmıştır. Bir de oryal sonrası yüksek ısılarda saç kurutma yapmaya kalkışıldığında saçlar artık tamamen cansız ve güçsüz düşecektir.

1-Keratin Şampuanı İle Yıkama: İntense Keratin Şampuan ile oryal yanması sonrasında saça ilk bakım yapılmalıdır. Saçın doğal özelliklerine tamamen uyumlu organik bir içeriği olan İntense Keratin Şampuan, saçın ihtiyacı olan arınmayı sağlayarak kimyasalları uzaklaştırır, saç derisinin bakımını sağlar ve keratin desteği ile saçın ihtiyacı olan güçlenmeyi ilk uygulamada sağlar.
2-Saf Keratin Serum İle Destekleme: Saçın keratin dokusu oryal sebebi ile büyük hasar gördüğünden, genel saç yapısına keratin desteği sağlamak gerekir. Bunun için saf keratin serumdan faydalanarak saçın dip bölgeleri hariç tüm noktalarına keratin uygulayabilirsiniz. İçeriğindeki saf keratin saçın doğal yapısı ile birebir olarak örtüşerek, tüm noktalarda onarımı sağlar.
3-Keratin içeren Maske İle Güçlendirme: Keratin serum uygulamasını 5-6 saat arasında saçta beklettikten sonra uygulanacak olan keratin maskesi, saçın dipten uca keratin eksiğini giderir, eksik olan amino asit ve mineral desteğini harici olarak sağlar. Maskeyi saçınıza tamamen uygulayın ve 15-20 dakika sonra durulayın. Ama tam bir durulama değil yarı durulama yapılmalı maskenin yarısı saçta kalmalı ve onarmaya devam etmeli.

Saçlarınızı yapısı, son durumu ve yapılan işlemlere göre en doğru ürün ve bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyininiz. iletişim sekmesinden veya Whatsapp: 0505 429 35 79 7/24 destek alabilirsiniz.