Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır ? Röfle, saçın belirli bölgelerine 1-6 ton skalasında ara renkler uygulanması ile oluşturulan saç boyama stilidir. Bu uygulamada saçın taban rengi olarak kişinin kendi saç rengi tutulur. Bu uygulama sonrasında oluşan tonlar ile saçta hacimli ve parlak bir görüntü elde edilir. Boya gibi tüm saça uygulanmayan röfle işleminde saç rengini açan uygulama yapıldığından bölgesel olarak saçta hasar meydana gelebilir. Öte yandan genel olarak röfleli saçlarda, kuruluk, esnekliği kaybetme, kırılma, elektriklenme ve kopma gibi durumlar söz konusu olabilir. Tüm bu durumların nedeni saçın keratin dokusunun hasar alması ve yeniden onarılamaması ile ilişkilidir. Keratin vücut tarafından yeniden üretilir ancak bu onarım için yeterli olmaz ve siz bu süreçte saçınıza her temas ettiğinizde bir miktar saçınızın döküldüğüne tanıklık etmek istemezsiniz. Röfleli saç bakımı nasıl yapılır detayları makalemizi okumaya devam ediniz.

RÖFLELİ SAÇIN ONARIMI İÇİN KERATİN BAKIMI Röfle uygulaması sonrasında yorgun ve güçsüz düşen saç tellerini yeniden canlandırmanın en doğal yolu saf keratinden faydalanmaktır. Saf keratin sıvı olarak tüplerde sunulan ürünlerdir ve keratin yapısına doğrudan temas ettiğinde, bu bölgeye tutunarak doğal keratin yapısına benzer şekilde çapraz bağlarla birleşir. Saçın güçlü, parlak, esnek ve dolgun görünmesini sağlar. Özellikle röfle gibi saçı yakan uygulamalar sonrasında saçın eski yapısına kavuşmasını hızlandırır ve koparak dökülmelerin önüne geçer. Saçın nem dengesini ve esnekliğini bozan röfle işleminden sonra uygulanan keratin serumu ile bakım, bölgesel olarak saçın ihtiyacı olan nemi sağlamanın yanında, saçın elastik yapısını yeniden kazanmasını sağlar.

ARINDIRIN VE SERUM UYGULAYIN Röfleli saçın bakımında öncelikle onarılması gereken bölgelere hijyen sağlanması gerekir. Bunun için İntense Keratin Şampuan’dan faydalanarak hem saçın kimyasal artıklardan arındırılmasını hem de keratin desteği ile onarımın ilk aşamasının başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Tamamen organik olan İntense Keratin Şampuan, ayrıca cildinizin de bakımını üstlenerek, saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Temizlenen saçlarınızda röfle hasarı oluşan noktalara saç diplerine değmeyecek şekilde Saf Keratin Saç Serumu’nuzu uygulamaya başlayabilirsiniz. Serum arındırılmış saç içerisinde kolayca dağılarak, onarılması gereken kütikül ve korteks bölgelerine erişebilecek ve onarım tamamlanacaktır.


Hemen Şimdi Saçlarınızı yapısı, son durumu ve yapılan işlemlere göre en doğru ürün ve bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyininiz. iletişim sekmesinden veya Whatsapp: 0505 429 35 79 7/24 destek alabilirsiniz.