Sık sık yıkanan saçlarda kullandığınız şampuan en dikkat etmeniz gereken unsurdur. Kullanılan şampuanın kalitesini köpürmesi belirlemez. Gereğinden az köpüren şampuanın temizleme oranı da diğerleri ile aynı olabilir. Saç bakım önerileri için makalemizi okumaya devam edin.

Saçlarınızı durularken kullandığınız suyun soğuğa yakın ve ılık olmasına da özen gösterin.

Kullandığınız şampuan mutlaka nemlendirici özelliğe sahip olmalı ve organik olmalıdır.
İçeriğinde nemlendirici özelliği olan bir organik şampuan kullandığınızda özellikle her gün yıkadığınız saçlarınızın doğal yağ dengesinin bozulmasına engel olması açısından daha uygun olacaktır.

Çok sık şampuan değiştirmek istemiyor ve şampuanınızdan memnunsanız yıkama sonrasında kullanabileceğiniz bir saç maskesi kullanabilirsiniz. Bu durum saçınızın bakımı, parlaklığı ve yumuşaklığı için çok iyi olacaktır.

Saç bakımına dikkat edilmesi gereken önemli hususlar:

1-) Saçlarınızı üç günde bir yıkayın.

2-) Yıkadıktan sonra saçınızı mutlaka nemli haliyle tarayın ve kıl tarakları tercih edin. Sert taraklar saçlarınıza zarar verebilir.

3-) Mümkün olduğunca saçlarınızın doğal haliyle kurumasını sağlayın. Yüksek ısılı cihazlar saçlarınızı yıpratır.

4-)Saçlarınıza uyguladığınız şekil ve modellerin uzun süre saçınızda kalması için kullandığınız sprey ve jöle gibi ürünleri uzun süre saçınızda tutmayın. Yatmadan önce mutlaka yıkayın.

5-) Saç boyama, perma, röfle, açıcı, oryal ve saç şekillendirme gibi işlemleri sık yapmamaya çalışın. Aksi takdirde saçlarınız zayıflar ve kısa sürede kırıklar oluşur. Oluşan kırıklarınız varsa zaman kaybetmeden saf keratin yüklemesi yapmalısınız.

6-) Şampuan alırken organik ve besleyici saf keratin içerikli olmasına dikkat edin.

7-) Haftada iki defa saçınıza keratinli onarıcı maske uygulayın. Böylece saçlarınızın sağlıklı ve güçlü bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaksınız.

Bunun dışında kıvırcık saçlı bayanların dikkat etmesi gereken konu ise saçların orta kısımlarına uygulanan nemlendiriciyi saç diplerine yayarak dağıtmaları gereklidir. Çünkü gün içerisinde saç uçlarına sürülen nemlendirici saçlarda ağırlık yapar ve saçların sönmesine sebep olabilir.

Yıpranan saçlar için önerilen ve sık tercih edilen başka bir saç bakım türü ise saça keratinli maske uygulamasıdır. Sabah ise organik bir şampuan ile yıkayabilirsiniz.


Not: Saf, doğal, organik ve saf keratin içerikli ürünlerimizi incelemek için Buraya tıklayarak ürünlerimize ulaşabilirsiniz.