Sıvı Keratin Serum Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç bakımında profesyonellerin yaptıkları konuşmalarda “keratin” kelimesiyle sıkça karşılaşırız. Saçın tüm yapısını meydana getiren “keratin” denen bu madde vücutta doğal olarak üretilerek saç ve tırnak oluşumunu sağlıyor. Keratin, saçın dış kütikül yapısında pullardan bir yapı oluştururken, korteks yani iç kısımda da dolgunun tamamını melanin ile birlikte meydana getirir. Oldukça önemli bir protein olan keratin, cilt, tırnak ve saç için oldukça önemlidir.

Modern dönemin etkisiyle vücudumuzun özellikle dış çevre ile temas halinde olan noktaları deforme olmaya açıktırlar. Bilhassa saçlar ve cilt hava kirliliği, stres, kozmetik ürünler gibi unsurlardan nasibini alırken, bu etkenlere saç boyama, oryal, ombre, fön gibi unsurlar eklenince saçlar iyie güç kaybetmektedir.

Keratin yapısı hasar gören saçlar kırılmaya, incelmeye ve dökülmeye meyillidirler. Bu nedenle keratin yapısının onarılması ve saçların defans gücünün yeniden kazandırılması çok önemli. Kimyasal uygulamalar sebebi ile hasar gören saç tellerinin keratin ihtiyacını harici yollar ile karşılamak için ise sıvı keratin serumdan faydalanılabilir.

SIVI KERATİN SERUM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Öncelikle kullanılan sıvı keratin serumun tamamen doğal olmasına özen göstermeniz gerekir.

Çeşitli uygulamalar nedeni ile kütikül keratin dokusu hasar görmüş olan saçlara bir de sıvı keratin içeriğiyle kimyasalların temas ettirilmesi, saçın daha da sağlıksız bir geleceğe doğru yol alması anlamına gelir. Bu nedenle tamamen organik ve saf sıvı keratin serumundan faydalanmanız gerekir.

Saçınıza harici olarak uygulayabileceğiniz Saf Sıvı Keratin, saçınızın hem kütikül hem de korteks yapısında bulunan keratin açığını kapatır ve bu bölgeye onarıcı bir etki sağlar.

Saç dökülmesi ve incelmesinin önüne geçerek, daha esnek ve güçlü saçların oluşmasını sağlar.

Sıvı keratin serumun en önemli etkilerinden birisi ise saç uzamasını olumlu etkilemesidir.

Organik yapıda olan sıvı keratin serum, saç tellerinin uç noktalarına kadar tüm noktalarında onarım yapar.

Saça yapılan çeşitli uygulamalar ile meydana gelen yanmaları engeller ve yanan bölgelerdeki kırıkları giderir. Saçın matlığını ortadan kaldırarak, parlak ve pürüzsüz bir görüntü verir.

Uygulanması çok basittir. Saçların yıkanması sonrasında havlu ile kurulanmasının ardından saç dipleri hariç tüm saça serum parmaklar aracılığı ile uygulanır. 5-6 saatlik bir süre ile saçta dinlendirilen serum keratin maskesi uygulandıktan sonra ılık su ile durulanır.

Hemen Şimdi Saçlarınızı yapısı, son durumu ve yapılan işlemlere göre en doğru ürün ve bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyininiz. iletişim sekmesinden veya Whatsapp: 0505 429 35 79 7/24 destek alabilirsiniz.