Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz
250 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA - HER ALIŞVERİŞTE PUAN KAZANIN ve DİLEĞİNİZ GİBİ KULLANIN - WHATSAPP ÜZERİNDEN SORULARINIZI İLETEBİLİRSİNİZ.

Nioli Yağı

Whatsapp İle Sipariş
0505 429 35 79
7/24 İletişim
info@intensekeratin.com

Niaouli Yağı nedir ? Nioli Yağı Ne işe Yarar ? Nioli Yağı Faydaları Nelerdir ?

Nioli Yağı Melaleuca Quinquenervia bitkisinden üretilen şeffaf renkli, hafif, berrak ila soluk sarı bir sıvı ve ince kıvamlı uçucu bir temel aromaterapi yağlarından bir tanesidir. Nioli Ağacı yapraklarından toplanan özlerin su buharı distilasyonu yöntemiyle paslanmaz çelik kazanlarda, en son yenilikleri içeren uygulamalarla ve konusunda profesyonel kişiler tarafından üretilmektedir. Hammaddeler, tamamen doğada yetişen bitkilerden özenle seçilip, elle toplanıp tesisimize iletilmekte ve işlenmektedir. Herhangi bir gübre, bitki ilacı, koruyucu veya kimyasal kullanılmadığından 100% Saf ve Doğaldır. Seyreltilmemiştir.

Nioli Yağının yapısı oldukça serttir. Odunsu bir kokuya, güçlü ve nüfuz eden kafur bir aromaya sahiptir.

Nioli yağı karakteristik bir kokuya sahiptir. Naneli, taze ve hafif keskin bir kokusu vardır. Kimi kişilere ferahlatıcı ve hoş gelebilirken, bazıları için ise yoğun veya rahatsız edici gelebilmektedir.

Nioli Uçucu Yağının bileşiminde onlarca farklı bileşen bulunmaktadır. Bunlar ; 1,8-Cineole, α -Pinene, (+)-Limonene, α-Terpineol, β-Pinene, Monoterpen ve Viridiflorololarak özetleyebiliriz.

Yağlı ciltler için çok faydalıdır. Akne, Siğil ve uçuk gibi cilt sorunlarından kurtulmanıza yardımcı olur. Ağız içi aft ve benzeri yaralardan, diş eti iltihaplarından kurtulmada yardımcı olur. Ayak mantarı, tırnak mantarı ve nasır şikayetlerinde kullanılabilir. Nemlendirme ve beslenme için cilt bakımı rutininize eklemelisiniz.

Bu yağın ayrıca balgam söktürücü özelliği akciğerlerde, bronşlarda, gırtlakta, yutakta, soluk borusunda ve burun yollarında sertleşmiş balgam veya nezle birikintilerini gevşeterek göğüsteki ağırlıktan, öksürük ve tıkanıklıklardan kurtulmanızı sağlar.

Nioli Yağı kanı bir dereceye kadar detoksifiye etmeye yardımcı olur, böylece ateşten daha hızlı kurtulmayı destekler. Vücutta çalışan sistemler için uyarıcıdır. Bunlar sindirim, emilim ve atılımı içerir. Bu sayede büyümeyi uyarır ve bağışıklığı güçlendirir.

Genital bölgede oluşan enfeksiyon, Mantar, Kaşıntı, Koku problemlerinde etkilidir. Vajinal kaşıntı, akıntı, kötü koku gibi şikayetlerle savaşır.  Vajinal enfeksiyonu önlemede, vajina florasını düzenlemede kullanılır. Cildin beslenmesini desteklerken cilt kusurlarının azaltılmasına yardım eder. Siyah noktaların engellenmesini destekler. Tırnakları da besler ve onarılmasına yardımcı olur.

Nioli Yağı'nın barındırdığı antioksidanlar güneşten ya da yaşlanmadan kaynaklı cilt lekelerinin oluşumunu engeller. Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olarak aydınlık, pürüzsüz ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmanızın önündeki engelleri kaldırır.

E vitamini başta olmak üzere Nioli Yağı'nın içerisinde bulunan antioksidanlar yaşlanma karşıtı bir bakım gerçekleştirmeye yardımcı olur. Böylelikle ince çizgiler ve kırışıklar gibi erken yaşlanma belirtilerini geciktirmeye destek olarak zamanı tersine çevirmenize yardımcı olur.

Nioli Yağı solunum yollarını temizlemeye yardımcı olmasıyla da öne çıkmaktadır. Antimikrobiyal etkilidir. Cilt sağlığını destekler. Radyoterapi yaralarını azaltır. Cildi beyazlaştırır. Sedef hastalığına iyi gelmektedir.  Küçük kesikler ve yaralar için, Nioli Yağı yarayı temizlemek ve iyileşme sürecinin başlamasına yardımcı olmak için kullanılır.

Nioli Yağı özellikle Sineol ve Monoterpen bileşenleri nedeni ile doğal olarak uyarıcı bir uçucu yağdır. Genellikle aromaterapide, Masaj Yağı olarak veya cilt bakımında sıklık ile kullanılır. Antiseptik ve rahatlatıcı özellikleriyle bilinir, ciltte nemlendirici olarak kullanılabilir ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

Gelenekse tıpta Nioli Yağı Vajinal Sağlık ve idrar yolu enfeksiyonları için yaygın olarak kullanılmaktadır.  E vitamini, karotenoidler ve flavanoidler gibi antioksidanlar açısından da oldukça zengindir.

Nemlendirici özelliğini saç üzerinde de gösteren Nioli Uçucu Yağı kuru, yıpranmış ve solgun saç görünümü ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Kökten uca neme doyan saç telleri ışıltılı ve parlak bir görünüme kavuşmanın yanı sıra güçlenerek kırılmalara ve kopmalara karşı dirençli bir hale gelmektedir. 

 

Nioli Yağının ağrı giderici ve sakinleştirici özelliği onu çok iyi bir analjezik yapar. Sinirlerde uyuşmaya neden olarak ve bölgeyi duyarsızlaştırarak ağrıyı ortadan kaldırabilir. Baş ağrısı, migren, diş ağrısı, kulak ağrısı, kas ve eklem ağrılarının yanı sıra burkulma kaynaklı ağrıların giderilmesinde oldukça etkilidir. Nioli Yağı, metabolik süreçleri uyarırken kan dolaşımını ve hormonların ve enzimlerin salgılanmasını uyarır, kan ve lenf dolaşımını uyararak eklemlerde ürik asit birikmesini önleyerek vücudun çeşitli bölgelerine sıcaklık getirir. . Bu özelliği sayesinde cilt tahrişlerinden bakteri veya mantarın neden olduğu diğer durumları engeller. Nioli Yağı aynı zamanda sağlıklı cildi teşvik etme yeteneği ile bilinir ve bu da onu cildinin görünümünü ve hissini iyileştirmek isteyen herkes için mükemmel bir seçim haline getirir. Nioli Yağının bir diğer faydası da anti-inflamatuar özelliğidir. Bu da eklem ağrısı veya iltihaba neden olan diğer durumları engeller.

 

Niaouli Yağı Nasıl Kullanılır ?

İdrar Yolu Enfeksiyonu, Kötü Koku ve Akıntı İçin : Her gün pedinize ve nioli yağını iç çamaşırınıza 1-2 damla damlattıktan sonra havalandırarak kullanabilirsiniz. Tercihen 10-15 damla Nioli Yağı'nı 1 litre su ile karıştırarak yıkama solüsyonu hazırlayabilir ve bu solüsyon ile perine bölgesini yıkayabilirsiniz. Ayrica nioli yağı vajinal mantar nasıl kullanılır sorunun cevabıdır. 

Saç için : Saçta kullanımda Nioli Yağı'nın seyreltilmesi için sabit yağ olarak saçlar için çok faydalı olan Tatlı Badem Yağını tavsiye ediyoruz. Bu iki yağı karıştırarak hafif nemli temiz saçlarınıza kökten uca uygulamanız ve 15 - 30 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ederiz.

Cilt için : Cilt üzerinde Nioli Yağı'nın seyreltilmesi için özellikle yaşlanma karşıtı etkisinden dolayı benzer bir etkiye sahip olan Üzüm Çekirdeği Yağı'nı Nioli Yağı'nı seyreltmek için tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu karışımı temiz cilt üzerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 

Masaj İçin: Sabit bir taşıyıcı yağ (Tatlı Badem Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı Vb.) ile beraber karıştırarak masaj yağı olarak kullanabilirsiniz.

Tırnaklar için : Düzenli olarak tırnak uçlarına 1-2 damla damlatarak uygulayabilirsiniz.

Koku için: Bulunduğunuz ortamdaki böcek ve sinekleri uzak tutmak ve ortama farklı bir koku sağlamak için bir miktar su ile karıştırarak difüzör veya buhurdanlık ile kullanabilir ve yaşam alanızdaki havayı tazeleyebilirsiniz. Ayrıca yakanıza veya yatak başlığına 1-2 damla damlatabilirsiniz.

İç çamaşırı yıkanırken çamaşır makinasının yumuşatıcı gözüne birkaç damla Nioli Yağı damlatabilirsiniz. Ayak Mantarı, tırnak mantarı ve Nasır şikayetlerinde sıcak su içine birkaç damla damlatılarak kullanabilirsiniz. Hafif boğaz ağrısı için gargara suyuna katılarak içilmeden gargara yapılmak için kullanabilirsiniz. Yüz temizleyicisi veya diş macununa bir damla eklenerek kullanabilirsiniz. 

Öneriler : Uçucu yağlar yapıları itibariyle hava ile temas ettiklerinde uçmaya başlayacaktır. Bu sebeple ürünün ağzını açık bırakmayınız.

Uyarılar : İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Mağazamızda satılan ürünler ilaç değildir.

Mağazamızdaki bilgiler genel bilgi verme amaçlı olup tedavi maksatlı değildir. Hamile ve çocukların ayrıca kronik hastalığı olan kişilerin kullanmadan önce doktora danışmalarını tavsiye ediyoruz.

Güçlü ve Yoğun Yapısından Dolayı Sabit bir (Taşıyıcı) Yağ ile Seyreltmeden cildinize Uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

Alerji ihtimaline karşı bileğinize bir damla damlatarak test edebilirsiniz. Işıksız ortamda, Oda sıcaklığında, Çocukların ulaşamayacağı yerde, Orjinal Şişe ve Ambalajında muhafaza etmenizi tavsiye ederiz. Göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız.

Ürünümüz Helal sertifikası ve TSE onaylı ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemlerinin uygulandığı tesislerde üretilmiştir.

Ürünümüz Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sisteminde 8684166986068 barkod numarası ile kayıtlı ve onaylıdır.

Ekosisteme karşı sorumluluklarımızın farkındayız. Tüm ürünlerimizin şişe ve kutuları geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Lütfen ürünümüzü kullandıktan sonra şişe ve kutularını geri dönüşüm kutusuna atınız.

Hiçbir ürünümüz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Yorum Yap
Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Ürün teslimatlarımızda Sürat & Aras Kargo Firması kullanılmaktadır. Genel olarak Türkiye'nin Batı Kesimi'ne 1 gün ilçelerine ise 2 gün, Doğu Kesimine ise 2 ila 4 gün içerisinde ürünlerinizin teslimatı sağlanır. Kargo Firmasının Türkiye'deki ücra bölgelere gidememesi durumunda siparişi veren kişi Kargo Firmasının en yakın şubesinden sipariş verdiği ürünü teslim alabilir.

Bütün siparişlerin gönderimi aynı iş gününde sağlanmaktadır. Hafta içi Saat 16.30 'dan sonra verilen siparişler bir sonraki iş günü alınmış olarak kabul edilir. Cumartesi günü saat 13.00'ten sonra verilen siparişler ise pazartesi günü verilmiş olarak kabul edilir. Bayram ve resmi tatil gibi tatil günlerinde verilen siparişler tatil bitimini takip eden ilk resmi çalışma günü alınmış kabul edilir.

Ürünler sadece siparişin verildiği adreste siparişi veren kişiye teslim edilir.

Teslimatın gerçekleşebilmesi için gün içinde bulunduğunuz yerin adresini ve telefonunu vermeniz yararlı olacaktır. Verilen adreste bulunamayan müşterinin ürünü ilgili şubeye götürülür. Buradan 3 gün içerisinde teslim alınması gerekmektedir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Sipariş İptali
Siparişinizin iptali için info@intensekeratin.com E-Mail adresine sipariş numaranız ile birlikte E-Mail gönderebilirsiniz. Aynı zamanda 0505 429 35 79 No'lu WhatsApp destek hattımızdan da bize bilgilendirme yapabilirsiniz. Siparişiniz eğer kargoya verilmemiş ise iptal işleminiz gerçekleştirilecektir.

Satın almış olduğunuz ürün ya da ürünleri iade edebilmeniz için kutusunun bozulmasına sebep olmadan ve ürünleri kullanmadan size gönderilmiş orjinal ambalajı ile varsa yanında aksesuarları ya da hediyesi ile birlikte teslim almış olduğunuz gibi ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren maksimum (7 gün) içerisinde kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz.

İade ve değişimleriniz için geri gönderilerinizin kargo ücretleri alıcı kişi karşılar. Siparişlerinizi teslim alırken öncelikle kargonuzun tahrip ve deforme olmamış olmamasına bakınız. Unutmayın ki bu kontrolü gerçekleştirmeden kargonuzu teslim aldığınızda kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirmiş olduğunu beyan etmiş sayılırsınız.

Deforme olmuş olduğunu düşündüğünüz siparişlerinizi lütfen kargo firmasının personelinin önünde kargonuzu açarak tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız ve iade ediniz.

www.intensekeratin.com’dan satın almış olduğunuz ürünler için iade ve değişim süreci maksimum 14 gündür. 14 günü geçen iade ya da değişim ürünleriniz maalesef kabul edilmeyecektir.

14 gün içerisinde tarafımıza gönderilen iade ya da değişim ürünlerinin bedelleri 14 gün içinde tarafınıza iade edilir. Kredi kartı ile tek çekim ya da taksitli yapılan alışverişlerde tarafımızdan hesabınıza ya da kredi kartınıza iade yapılmış olmasına rağmen artı bakiye olarak göremeyebilirsiniz. Bu durum tamamen bankanızdan kaynaklanan bir durumdur. Bu konuyla ilgili bankanızın müşteri hizmetleri departmanından yardım istemenizi öneririz.

Tüm iade şartlarının kabulü için; üründe ve ambalajında herhangi bir yırtılma, bozulma, tahrip kısacası ürünün görünümüne ve kullanımına engel oluşturabilecek tüm sorunlar için teslim ve iade hallerindeki farklılıklardan ötürü www.intensekeratin.com tarafından iade kabul edilmeyecek ve karşı ödemeli olarak kullanıcıya geri gönderilecektir.

Etiketler: Nioli Yağı